مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی : نبض تعاونیهای جدید در استان شروع به تپیدن می کند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی : نبض تعاونیهای جدید در استان شروع به تپیدن می کند
با راه اندازی تعاونی‌های دانش بنیان و با احیای تعاونی‌های راکد و نیمه فعال، دوباره نبض اقتصاد اشتغال به تپیدن می افتد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ، مهندس نقی زاده، مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در حاشیه ی جلسه تشکلات کارگری استان ، با اذعان به این موضوع که بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی درسطح جامعه زیاد شده، تصریح کرد:با تاسیس تعاونی های دانش بنیان می شود فارغ التحصیلان را مشغول بکار کرد. متاسفانه دانشگاه‌های کشور ما در نسل اول مانده اند و کارآفرین نیستند و امروز عمده دانشگاه‌های ما بدون نیازسنجی از بازار کار اقدام به جذب دانشجو و فارغ التحصیلان باسواد به جامعه تحویل می دهند.اما دانشگاهای پیشرفته دنیا نسل سوم و چهارم خود را تجربه می کنند.


نقی زاده از انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه ارومیه و صندوق مهر امام رضا (ع) به جهت تاسیس بزرگترین شرکت تعاونی دانش بنیان در استان  گفت و هدف از تاسیس این شرکت تعاونی بزرگ در سطح استان  را ساماندهی و اشتغال فارغ التحصیلان بخش کشاورزی عنوان نمود.

ایشان درخصوص نوع فعالیت این شرکت تعاونی گفت:  ا با توجه به وضعیت استان و منابع محدود آبی مطالعات فراوانی انجام دادیم و به نتایجی هم رسیده ایم ، که  در ادامه توضیحاتشان به کاشت زعفران و انواع گیاهان دارویی که حاشیه سود بالا و مصرف کم آب را دارند اشاره نمود.

این مقام مسئول در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی دربخش دیگری ازسخنان خود به زمینه سازی انعقاد تفاهمنامه فی مابین مدیرکل شهر و روستای استانداری آذربایجان غربی و اداره کل  گفت: در این تفاهم نامه تصریح شده تعاونی‌های دهیاری تا پایان سال94 به‌منظور ایجاد اشتغال در روستاها ایجاد خواهد شد و نبض اقتصاد و اشتغال استان درروستاها خواهد تپید و مانع مهاجرت روستاییان به شهرها خواهد شد.

نقی زاده در ادامه از انعقاد تفاهم نامه همکاری این اداره کل با اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری اشاره نمود  : طی جلسات متعدد با اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان به دلیل پتانسیلهای استان در خصوص وجود ابنیه های تاریخی با عمر چندین هزار ساله و گردشگاههای مختلف و هم مرز بودن با سه کشور خارجی برآن شدیم به منظورحمایت و ساماندهی تشکلها وNGOها ی فعال در زمینه گردشگری ، شرکت تعاونی بزرگی را با اعضای این تشکلها و افراد فارغ التحصیل رشته های گردشگری و میراث فرهنگی تشکیل دهیم که در دست اقدام می باشد.
۲۱ دی ۱۳۹۳ ۰۹:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید