کانون کارآفرینان بازوهای توانمند در توسعه اشتغال پایدار

کانون کارآفرینان بازوهای توانمند در توسعه اشتغال پایدار
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی در دومین جلسه کانون کار آفرینی استان آذربایجان غربی گفت:کانون کارآفرینان بازوهای توانمند در توسعه اشتغال پایدار است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل مهندس نقی زاده در این جلسه که با حضور اعضای کانون در محل  دفتر مدیر کل برگزار شد با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان افزود: راه اندازی مراکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی یکی از راه‌های موثر در زمینه توسعه اشتغال پایدار به شمار می‌آید تا در سایه این مراکز سهم کارآفرینان در تولید ناخالص ملی با توجه به مزیت‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی استان افزایش یابد.
وی خاطر نشان کرد:  در این راستا راه‌اندازی این مراکز با هدف توسعه فعالیت‌های کارآفرینانه، ایجاد ارتباط منطقی و پایدار بین فعالیت‌های کارآفرینانه و تولید و ارائه مشاوره‌های تخصصی مبتنی بر دانش کاربردی و نوآورانه به صاحبان ایده و کارآفرینان در دستور کار قرار گرفته است.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه  اجتماعی  استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه زمان عمل فرارسیده است افزود: باید کم کم از حطیه تئوریک خارج شده  و تمام محورهای ارائه شده  در خصوص  فعال سازی  کانون کار آفرینی جنبه عمل  به خود بگیرد  تا به نتایج مد نظر و مطلوب که همان  ایجاد اشتغال  و کاهش نرخ بیکاری  است برسیم.
مهندس نقی زاده به اشاره به چرخه تولید به عنوان یکی از قطب های اساسی ایجاد  و توسعه اشتغال  گفت: در برهه کنونی که اوضاع اقتصادی و بازار فروش نامناسبی برای محصولات تولیدی استان وجود دارد  باتبدیل به احسن کردن محصولات با روش های مختلفی که در دنیا  استفاده می شود  با هزینه پایین اولویت قرار گیرد که یکی از این روش ها تشکیل تعاونی های تامین نیاز  است.
 در ادامه جلسه روسای کمیسیون های تخصصی کانون کار آفرینان  استان گزارشی از میزان عملکرد کمیسیون های خود ارائه کردند.

۱۷ مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید