رشد روز افزون فرهنگ اصیل قرآن در کشور ،اصلی ترین ثمره انقلاب اسلامی ایران است.

رشد روز افزون فرهنگ اصیل قرآن در کشور ،اصلی ترین ثمره انقلاب  اسلامی ایران است.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی در مراسم اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات قرآن جامعه تعاون،کار و تولید استان آذربایجان غربی ،مرحله استانی گفت: رشد روز افزون فرهنگ اصیل قرآن در کشور و قرابت جوانان با قرآن ، اصلی ترین ثمره انقلاب اسلامی ایران است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل در این جلسه بزرگ قرآنی که با حضور قاریان و داوران بزرگ استان و کشور و جمعی از قرآن دوستان در محل  سالن اجتماعات شرکت مخابرات  استان برگزار شد افزود: امروز به برکت انقلاب شکوهمند  اسلامی که در سایه مجاهدت های حضرت امام خمینی (ره) ، خون هزاران شهید و رهبری های داهیانه رهبر معظم انقلاب به ثمر رسیده است  که  خیل عظیمی از جوانان حافظ  و محافظ قرآن پرورش یافته اند .
وی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اهمیت ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه امروزی خاطر نشان کرد : به فرموده معظم له ، الحان زیبا و ملکوتی قرآن کریم دریچه ای برای ورود به معارف و حکمت های متعالی قرآنی  است  و امروز که جامعه  اسلام و مسلمین در محاصره ی تحریف ها ، شبهات و لامذهبی های دشمنان دشمن قسم خورده  اسلام و انقلاب در رسانه ها و فضای مجازی قرار گرفته است ، باید قرآنیان عزیز زبان انتقال قرآن را به خوبی یاد بگیرند و مفاهیم آن را به خوبی منتقل نمایند تا با تمسک به معارف عمیق و دست نخورده  قرآن کریم ،  اسلام و انقلاب عزیز را از دست طعمه دشمنان نجات دهیم و از فتنه های دشمنان  در امان بمانیم و در آخرت مشمول رحمت الهی قرار بگیریم.
وی در پایان  ضمن اشاره به کلام حضرت امام صادق (ع) که فرموده اند : نگاه کردن به قرآن عبادت است . عنوان داشتند وقتی پایین ترین مرتبه ی توجه به این کتاب آسمانی عبادت محسوب می شود . پس با این حساب : گوش دادن به قرآن - قرائت قرآن - تفسیر قرآن - تدبر در قرآن -متخلق شدن به صفات قرآنی و ترویج قرآن از چه جایگاه عظمایی نزد صاحب فرقان  برخوردار است  .
در پایان مراسم  اختتامیه  از نفرات برتر هر حوزه  با اهدای لوح و جوایزی تقدیر شد.
 در این دوره از مسابقات قرآن کریم 30 نفر از خواهران و 25 نفر از برادران در رشته های حفظ،ترتیل،قرائت  و مفهیم قرآن کریم با هم به رقابت پرداختند و قاریان بین المللی قرآن کریم  ولی زاده،وکیلی  و سلیمانی و همچنین مربی قرآن کریم سید محمد میرقلنج  داوری این مسابقات را بر عهده داشتند.

در این دوره از مسابقات در حوزه برادران،مرتضی سلیمانی در رشته قرائت از ارومیه ،محمد محمدی از ارومیه در رشته ترتیل،سید محمد ایرانی  حفظ 10 جز از ارومیه  و روح الله اکبری در رشته مفاهیم از خوی رتبه های  اول را از آن خود کردند.
در حوزه خواهران ، رباب پور تور از سلماس در رشته قرائت، زهرا زینی در رشته ترتیل از نقده، معصومه زرین در حفظ 10 جزء از ارومیه،ربابه زرین در حفظ 20 جزء از ارومیه،فاطمه زرین در حفظ کل قرآن کریم از ارومیه  و ژاله رمزی در رشته مفاهیم از ارومیه رتبه های اول را از آن خود کردند.

قرآن 


قرآن 


قرآن 


قرآن 


قرآن 


قرآن

۲۹ آبان ۱۳۹۵ ۱۴:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید