هشتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی

هشتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران تعاون،کار و رفاه اجتماعی  استان آذربایجان غربی
هشتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی با حضور دکتر سازگار نژاد معاون وزیر تعاون،کار ور فاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در محل اداره کل فنی و حرفه ای استان آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ، مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی  استان در این جلسه با تسلیت ایام اربعین سرور و سالار شهیدان و ایام سوگواری ماه صفر و همچنین خیر مقدم محضر دکتر سازگار نژاد گفت : متاسفانه امروز عمده علت عدم جذب جوانان عزیز در بدنه بنگاه های اقتصادی کشور فقدان مهارت کافی و وجود  فاصله بین دانشگاه و صنعت می باشد.
 مهندس نقی زاده با ارائه آماری از میزان نرخ بیکاری استان و کشور در 5 ساله اخیر خاطر نشان کرد : امروز برای بنگاه های اقتصادی اهمیت سوابق کاری و سوابق تحصیلی بالاتر است ، لذا باید در جهت رفع نیاز های بنگاه های اقتصادی  برای تامین نیروی کار ماهر قدم های اساسی برداریم و در این میان اصلی ترین رسالت سازمان فنی و حرفه ای کشور  ، ارائه آموزش و تامین نیاز نیروی کار ماهر بنگاه های اقتصادی بر اساس نیاز و درخواست صنایع می باشد .
وی در ادامه تثبیت اشتغال را  اصلی ترین نیاز  جامعه کار و تولید عنوان کرد  و گفت: باید برای شاغلان در حوزه های مختلف  آموزش های مورد نیاز  متناسب با  تحولات کاری روز  ارائه شود  تا ما شاهد ریزش نیروی انسانی در بنگاه های اقتصادی نباشیم .
مدیر کل تعاون،کار ور فاه اجتماعی استان آذربایجان غربی با تاکید بر برگزاری المپیاد های حرفه ای به عنوان  عالیترین شکل اجرای مهارت ها جهت اشاعه و آموزش حرف ارزشمند هر منطقه ضمن جلوگیری از انقراض آنها نسبت به انتقال آموزه های استادان به جوانان اقدام نمود .
وی تصریح کرد  برژا نمودن و فعال نمودن بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط که اشتغال نیمی از نیروی کار شاغل کشور و 46% تولید ناخالص ملی و 55% محصولات نوآورانه را عهده دار می باشد هم همسو با اقتصاد مقاومتی است و هم می تواند اشتغال بالایی را ایجاد کند .
امروز بزرگترین قدم برای اشتغال ، ورود به حوزه عرضه نیروی کار با برقراری تعامل معنی دار و تنگاتنگ صنعت با ( دانشگاه و فنی و حرفه ای ) برای  سفارش مهارت به فنی حرفه ای و سفارش ارائه طریق دانشگاه به صنعت می باشد که موجب توانمندی جوانان متناسب با درخواست و سفارش صنعت می گردد.
دکتر سازگار نژاد  معاون وزیر و رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور نیز در این جلسه  با تسلیت ایام اربعین حسینی گفت: از افتخارات دولت تدبیر و امید است که از بدنه کارگری  و جامعه کارگری تشکیل شده که با احساس مسئولیت تمام ،مردانه کار می کنند ،خلاقانه دفاع می کنند و کار را به پیش می برند.
وی گفت: امروز در راس تمام جنگ ها ،جنگ در جهت کسب  و حفظ شغل در اولویت قرار دارد  و در عرصه  اقتصاد ملی  کشور ها و دولت ها برای حفظ شغل می جنگند و تلاش می کنند.
معاون وزیر و رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور ،کم توقعی و پرکاری را  از عناصر مهم و تعیین کننده     درجهت ایجاد فرصت های  شغلی و پایداری شغل در کشور ها عنوان کردو گفت: برای رسیدن به  اشتغالزایی  در حد مطلوب باید منابع انسانی ما انعطاف پذیر بار بیایند تا با شرایط منطبق بوده  و منعطف با بازار، کار کنند.
دکتر سازگار نژاد در ادامه سخنان خود از راه اندازی سامانه این سازمان  ویژه فارغ التحصیلان مراکز آموزش فنی و حرفه ای  با قابلیت ارائه سوابق و دوره های شغلی و نیز مهارت  فارغ التحصیلان  ثبت نام شده در این  سایت خبر داد.


۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید