بازدید مدیر کل تعاون،کار ور فاه اجتماعی آذربایجان غربی از پروژه احداث سد و نیروگاه سردشت

بازدید مدیر کل تعاون،کار ور فاه اجتماعی آذربایجان غربی از پروژه احداث سد و نیروگاه سردشت
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی به همراه مدیر روابط کار و رئیس بازرسی کار اداره کل از پروژه احداث سد و نیروگاه در شهرستان سردشت بازدید کرد.


 به گزارش روابط عمومی اداره کل  در حاشیه این بازدید در دیداری که با مدیر شرکت سپا سد به عنوان پیمانکار پروژه  داشت ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند آنان در جهت خدمت به مردم  و تلاش در جهت تعالی  و سازندگی  ایران  اسلامی گفت: پروژه های ساخت سد های بزرگ از از پروژه های با ریسک بالا است  که جهت تامین امنیت نیازمند رعایت پارامتر های ایمنی  و کاهش خطر در محیط است.
 مهندس رضا نقی زاده  با اشاره به  مواد 13 و 91 قانون کار  و آئین نامه ایمنی امور پیمانکاری مبنی بر نظارت کارفرما بر اجرای مقررات ایمنی در کنار نظارت پیمانکار  و وظایف سه گانه کارفرما در مقابل کارگر با تاکید بر لزوم کاهش حوادث ناشی از کار در پروژه های های ریسک  از کارفرمایان خواست ضمن رعایت کامل مقررات ایمنی در راستای پیشگیری از حوادث ناشی از کاربا استناد به مواد قانون کار ،نسبت به لزوم عقد قرارداد با پیمانکاران دارای صلاحیت ایمنی،بکارگیری مسئول ایمنی  و اجرای مدل خود بازرسی تاکید کرد.
وی در ادامه با اشاره به  اهمیت موضوع سخت و زیان آور بودن کار  و لزوم رعایت قوانین  ومقررات مربوط به آن گفت: ما معتقدیم اگر کارگری در حوزه ای کار می کند که بر اساس معیار های  وزارت تعاون،کار و   رفاه اجتماعی  مشمول کار های سخت و زیان آور  است باید از مزایای آن بهره مند گردد  و لازم  است تا کارفرما و پیمانکاران در مهلت 2 ساله نسبت به رفع شرایط سخت و زیان آور  و ارسال گزارش به کمیته های  استانی اقدام کنند.
مدیر کل تعاون،کار ور فاه اجتماعی در پایان تاکید کرد: وظیفه ما دفاع از قانون است  و با اجرای قانون در هر حوزه ای ،زیباترین و منصف ترین خروجی را خواهیم داشت .
 در ادامه مهندس جعفری مسئول شرکت سپا سد سردشت گزارشی از فعالیت های قرارگاه سازندگی خاتم،پروژه های اجرا شده توسط این قرارگاه،گزارشی از نیروی انسانی و همچنین خدمات رفاهی ارائه شده به پرسنل ارائه کرد.

۲۲ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید