ثبت نام بیش از 10 هزار متقاضی برای شرکت در طرح کارورزی آذربایجان غربی

ثبت نام بیش از 10 هزار متقاضی برای شرکت در طرح کارورزی آذربایجان غربی
مدیر کل تعاون،کارو رفاه اجتماعی آذربایجان غربی از ثبت نام 10 هزار و 491 نفر متقاضی در طرح کارورزی در استان آذربایجان غربی خبر داد .


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی ، مهندس رضا نقی زاده در جلسه هماهنگی طرح کارورزی استان که با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی مرتبط و جمعی از فعالان عرصه کار آفرینی و اشتغال استان درمحل دفتر مدیر کل برگزار شد تصریح کرد: با هدف ثبت نام از داوطلبان در طرح کارورزی، سامانه کارورزی از اردیبهشت ماه سال جاری توسط دولت یازدهم شروع به کار کرد و در قالب اجرای این طرح، فارغ التحصیلان دانشگاهی به واحدها و بنگاه‌های اقتصادی برای اشتغال معرفی می شوند.
ایشان با عنوان اینکه بر اساس این طرح به کارورزان در دوره مدت کارورزی یک سوم حداقل حقوق معادل حدود 310 هزار تومان از طرف دولت در ماه به عنوان دستمزد پرداخت خواهد شد خاطر نشان کرد:بر اساس طرح کارورزی در صورت جذب افراد توسط صاحبان مشاغل، کارفرمایان تا دو سال از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما معاف خواهند بود.
مدیر کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی آذربایجان غربی سن، رشته تحصیلی، احراز بیکاری، خدمت سربازی را از موارد اصلی برای بررسی پرونده این افراد دانست و گفت: حداکثر سن فارغ التحصیلان مقطع کاردانی 25، کارشناسی 28 و کارشناسی و ارشد و دکتری 32 سال است که برای مردان دو سال به حداکثر سن اعلامی برای انجام خدمت سربازی افزوده می شود .
مهندس رضا نقی زاده تصریح کرد: از زمان اخذ مدرک دانشگاهی این افراد نباید بیش از پنج سال گذشته باشد، ثبت نام در مرکز کاریابی از دو ماه پیش از درخواست برای شرکت در طرح کارورزی نیز از دیگر شرایط تایید پرونده این افراد است.
 ایشان در ادامه ضمن ارائه گزارشی از روند ثبت نام کارورزان در  استان آذربایجان غربی و گزارشی از فعالیت های اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی  استان در راستای معرفی طرح کارورزی  گفت: بر طبق آمار های رسیده تا امروز تعداد 10 هزار و 491 نفر متقاضی در طرح کاورزی در استان ثبت نام کرده اند که طی این مرحله، 1966نفر از این متقاضیان برای شرکت در دوره های کارورزی حائز شرایط اولیه هستند.
ایشان خاطر نشان کردند: 65 واحدِ متقاضیِ به کارگیریِ کارورزان نیز جهت پذیرش این متقاضیان در سامانه کارورزی اعلام آمادگی کرده اند.
مدیر کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی آذربایجان غربی با ارائه آماری از تفکیک مدرک تحصیلی متقاضیان ثبت نامی طرح کارورزی افزود:411 نفر با مدرک کاردانی ،3944  نفر با مدرک کارشناسی ،1408 نفر با مدرک کارشناسی ارشد و دکتری ،49 نفر با مدرک دکترای تخصصی  ، 5 نفر با دارابودن تحصیلات حوزوی و 5868 نفر با مدرک دیپلم نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام کرده اند.
در ادامه جلسه هریک از حاضران به بیان نظرات و دیدگاه های خود در خصوص طرح کارورزی و مسائل ومشکلات پرداختند.
۲۴ تیر ۱۳۹۶ ۱۳:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید