صدور بیش از 30 گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری درسال 95

صدور بیش از 30 گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری درسال 95
سرپرست اداره بازرسی کار استان آذربایجان غربی در مصاحبه خبری با روابط عمومی اداره کل گفت: با هدف صیانت از نیروی انسانی وایمن سازی محیط های کار و تامین سلامت کارگران سال گذشته بیش از30 گواهینامه رسمی صلاحیت ایمنی پیمانکاری صادر شده است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون,کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی محمدرضا محمدی با اعلام این خبر افزود : با توجه به ارتقای فناوری های نوین و ماشین آلات  و ریسک پذیر بودن محیط های کاری  و نیز ماهیت کار و لزوم صیانت از نیروی انسانی، ، بررسی صلاحیت ایمنی پیمانکاران حقیقی و حقوقی در فعالیت های مختلف توسط اداره بازرسی کار استان انجام می شود.
وی با اشاره به مواد 13، 85 و 91 قانون کار جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: رسالت ذاتی اداره بازرسی کار استان آذربایجان غربی  صیانت از منابع انسانی و مادی در حوزه کار و پیشگیری از حوادث ناشی از کار است که با اجرای دقیق قوانین و آیین نامه ها  و تلاش بازرسان کار این امر تحقق خواهد یافت.
محمدی همچنین گفت: با توجه به ماده 2 آیین نامه ایمنی امور پیمانکاری که توسط شورای عالی حفاظت فنی در سال 88 مصوب شده کلیه پیمانکاران طبق آیین نامه موظف به اخذ صلاحیت ایمنی می باشند.
سرپرست اداره بازرسی کار استان آذربایجان غربی ادامه داد: این صلاحیت یکی از الزامات مورد نیاز پیمانکاران بمنظور شرکت در مناقصات است که جهت دریافت آن لازم است مراحل تشکیل پرونده و ثبت نام در سامانه، سپری نمودن دوره آموزش ایمنی ویژه مدیران عامل و کارگران و بازدید میدانی از محل فعالیت پیمانکاری طی کنند.
سرپرست اداره بازرسی کار استان آذربایجان غربی با بیان اینکه برون سپاری فعالیت های غیر حاکمیتی از اهداف دولت است افزود: بخشی از مراحل اجرایی تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاری به کانون انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی واگذار شده است .
محمدی همچنین گفت: اسامی شرکتها و پیمانکاران حقیقی دارای صلاحیت ایمنی و سایر اطلاعات مورد نیاز متقاضیان، در سامانه صلاحیت ایمنی پیمانکاران به آدرس https://svcc.mcls.gov.ir قابل مشاهده می باشد .

۲۶ تیر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید