امام رضا علیه اسلام از بزرگترین نعمات خداوند به ما ایرانیان است.

امام رضا علیه اسلام از بزرگترین نعمات خداوند به ما ایرانیان است.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در جلسه اخلاق ویژه مدیران دستگاه های اجرایی استان با اشاره به شخصیت والای وجود مبارک امام رضا (ع) گفت: امام رضا علیه السلام از بزرگترین نعمات خداوند به ما ایرانیان است و ما باید قدر دان این نعمت عظیم الهی باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی حجت السالام و المسلمین دکتر سید مهدی قریشی در این آئین با شکوه و معنوی که به همت و در محل اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی برگزار شد با تقدیر از میزبانی مهندس رضا نقی زاده مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در جهت برگزاری این مراسم،ضمن تبریک میلاد با سعادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه و برادر بزرگوارشان حضرت امام رضا علیه السلام و دهه مبارک کرامت ، با ارائه تاریخچه ای از ولادت حضرت ثامن الحجج (ع) گفت: وجود مضجع شریف هشتمین امام شیعیان در خاک مقدس ایران اسلامی  از بزرگترین نعمات الهی است که خداوند متعال نصیب ما ایرانیان فرموده است و  به جهت این نعمت الهی  باشد شاکر و قدردان باشیم .
ایشان با ارائه روایتی به تشریح ویژگی های شخصیتی آن امام همام پرداخت وافزود:تلاش درجهت گره گشایی مشکلات مردم،عدم تظلم در سخن و عمل نسبت به بندگان خداوند،کم خوابی و اختصاص طول شب به تعبد و راز ونیاز  و پرداخت صدقه و روزه گرفتن  از ویژگی های والای شخصیتی ایشان است.
امام جمعه ارومیه در ادامه با عنوان اینکه برخی روایات به منزله معیار و میزانی برای  انسانها محسوب می شود خاطر نشان کردند: روایات ائمه معصومین علیهم اسلام  به مصابه گنجینه هایی هستند که هر کس به قدر معرفت و شناخت خویش از آنان بهره  می گیرد .
حجت الاسلام و المسلین سید مهدی قریشی  در ادامه با ذکر  روایتی از امام رضا علیه اسلام  به بررسی مقوله عقل از منظر دین مبین اسلام و ائمه معصومین علیهم السلام پرداخت و گفت: بر طبق روایت حضرت امام رضا علیه السلام ، عقل هیچ کس تمام نمی شود مگر اینکه 10 خصلت داشته باشد.
وی افزود: خیرخواه مردم بودن و دوری از شر،کار خیر کم دیگران را بسیار جلوه دادن و کار خیر خودرا کم جلوه دادن،عدم ناراحتی از شنیدن مشکلات مردم،طلب علم در طول زندگی ، افتخار به فقر در راه خداوند و حفظ دین و دیگران را بر خود ترجیح دادن  از نشانه های عقل در دین مبین  اسلام است.
نماینده ولی فقیه در  استان آذربایجان غربی در پایان سخنانش ،با عنوان اینکه یکی از عذاب های درد اور روز قیامت محشور شدن در حالت دیوانگی است گفت: از خداوند متعال مسالت می نماییم که ما را از عذاب های روز قیامت مصون بدارند.
در ادامه حاضران با صرف صبحانه پذیرایی شدند.
۱۲ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید