درسال 96 اجرای مدل خودبازرسی درون کارگاهی را با اولویت ویژه پیگیری خواهیم کرد.

درسال 96 اجرای مدل خودبازرسی درون کارگاهی را با اولویت ویژه پیگیری خواهیم کرد.
سرپرست اداره بازرسی کار استان آذربایجان غربی اعلام کرد: درسال 96 اجرای مدل خودبازرسی درون کارگاهی را با اولویت ویژه پیگیری خواهیم کرد.به گزارش روابط عمومی اداره کل،محمدرضا محمدی با اعلام این خبر گفت: تاکنون اقدامات زیرساختی مناسبی برای اجرای مدل خود بازرسی درون کارگاهی درسطح استان انجام شده و حدود 500 پرونده تایید صلاحیت مسئولین ایمنی، بررسی شده است.
وی افزود: مدل خودبازرسی دورن کارگاهی بر پایه استقرار نیروهای متخصص در حوزه ایمنی کارگاهها و پیاده سازی سیستم های مدیریت ایمنی مطابق با روشهای علمی و به روز دنیا استوار است.
محمدی همچنین گفت: اجرای این مدل با مصوب شدن آیین نامه «نحوه به کارگیری مسئول ایمنی در کارگاهها» در اردیبهشت ماه سال 1394 رسمیت یافته است.
وی درخصوص مفاد این آیین نامه گفت: بر اساس این آیین نامه لازم است کارفرمایان کلیه واحدهای کارگاهی مسوول ایمنی واحد خود را به اداره بازرسی کار استان یا بازرسان شهرستان های محل سکونت خود معرفی نموده و تاییدیه دریافت کنند.
محمدی تصریح کرد: صدور تاییدیه برای مسئولین ایمنی واحدهای اقتصادی با در نظر گرفتن ریسک مخاطرات مرتبط با فعالیت کارگاه و تعداد کارگران شاغل هر واحد و ارزیابی توانمندی علمی و عملی افراد معرفی شده انجام می  شود.
محمدی در ادامه گفت: کمیته استانی تائید صلاحیت اداره بازرسی کار استان تاکنون صلاحیت نزدیک به 150 نفر از افراد معرفی شده از کارگاه های استان را مورد بررسی قرار داده است که  بیش از 30درصد ازمتقاضیان برای احراز این سمت پذیرفته شده اند
سرپرست اداره بازرسی کار استان آذربایجان غربی در خصوص امتناع برخی از کارفرمایان از اجرای آیین نامه اعلام کرد: اداره بازرسی کار با استناد به ماده 91،86،85 و 176 قانون کار،کارفرمایان متخلف رابه مبادی حقوقی و قضایی مربوطه معرفی و موارد راپیگیری خواهد کرد.
۱۷ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید