تولید پایدار، لازمه اشتغال پایدار

تولید پایدار، لازمه اشتغال پایدار
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در اولین جلسه شورای قشر کارگری استان آذربایجان غربی که با حضور فعالان عرصه کار و تولید در محل سالن جلسات اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی برگزار شد با اشاره به اهمیت تولید پایدار در جهت رفع مشکلات اشتغال کشور گفت: تولید پایدار لازمه اشتغال پایدار است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل مهندس رضا نقی زاده در این جلسه با اشاره به عناصر تشکیل دهنده فضای کسب و کار،کارگران و سرمایه گذاران را دو رکن  و عنصر اساسی فضای کسب و کار عنوان کرد و افزود: سرمایه گذار برای سرمایه گذاری و برداشت سود نیاز به نیروی کار دارد  و کارگر هم برای دریافت حق السعی خود نیاز به سرمایه گذار دارد  و این دو در فضای کسب و کار لازم وملزوم یکدیگر هستند.
ایشان در ادامه با اشاره به محورهای اصلی  فضای کسب و کار تصریح کرد: فرصت، امنیت و سود سه محور اصلی تعریف شده  برای فضای کسب و کار هستند که هر کدام در جایگاه خود نقش موثر و تعیین کننده در رونق فضای کسب و کار دارند.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: اگر در فضایی فرصت سرمایه گذاری فراهم باشد  شاهد فرصت های غنی ایجاد اشتغال خواهیم بود امروزه فرصت های سرمایه گذاری از بنگاه های بزرگ به سمت بنگاه های کوچک و متوسط روانه شده است چرا که امروز در دنیا بیشتر سرمایه گذاری های موفق در حوزه کسب و کارهای خرد و متوسط انجام می شود.
مهندس رضا نقی زاده امنیت را دومین محور فضای کسب و کار عنوان کرد و خاطر نشان کرد: امنیت شغلی برای کارگران وامنیت سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران فضای لازم را برای رونق اشتغال و رفع مشکلات فضای کسب و کار را فراهم می کند چنان که امروز شاهد هستیم در تمام دنیا امنیت ملی کشورها به امنیت شغلی کارگران مرتبط است.
ایشان در ادامه سخنان خود سود را وجه مشترک فعالیت سرمایه گذاران و کارگران و سومین محور اصلی فضای کسب و کار عنوان کرد و تصریح کرد: سرمایه گذار برای رسیدن به سود حاصل از سرمایه خود و کارگر هم برای رسیدن به سود (حق السعی) خود وارد فضای کسب و کار می شوند، پس عناصر اصلی فضای کسب و کار (کارگر و سرمایه گذار)در سه محور فرصت،امنیت و سود هم سرنوشت بوده  و در یک کشتی قرار گرفته اند.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در ادامه با ارائه آماری از میزان ایجاد اشتغال در استان در سال گذشته، مجموعه اشتغال ایجاد شده در  استان در سال گذشته را 33 هزار و 768 نفر عنوان کرد.
در ادامه هر یک از حاضران و صاحب نظران به بیان دیدگاه ها و نظریات خود  و ارائه راهکارها پرداختند.
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید