بازدید مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی از شرکت شیر پگاه سلماس

بازدید مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی از شرکت شیر پگاه سلماس
مهندس نقی زاده مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی در سفر یکروزه خود به شهرستان سلماس که با هدف بازدید از بنگاه های اقتصادی این شهرستان و بررسی مسائل و مشکلات آنها صورت گرفت با حضور در شرکت شیر پگاه سلماس ضمن بازدید از بخش های مختلف این واحد اقتصادی در جریان مسائل و مکشلات آن قرار گرفت.


 به گزارش روابط عمومی  اداره کل در حاشیه این بازدید تخصصی مهندس رضا نقی زاده در دیدار با مدیر عامل این واحد تولیدی با اشاره به پتانسیل های شهرستان سلماس در حوزه اشتغالزایی و رفع معضل بیکاری  در این شهرستان  گفت: باید با بررسی های تخصصی  از این پتانسیل ها در جهت رفع معضل بیکاری که هم اکنون بزرگترین مشکل کشور و خانواده های ایرانی می باشد بهره بگیریم.
ایشان  در ادامه شرکت شیر پگاه سلماس را پتانسیل مهمی برای استان و منطقه عنوان  و افزود: مشاغل جانبی که این واحد برای جوانان منطقه در جهت تامین علوفه مورد نیاز ،خوراک دام ، ذرت و غیره ایجاد میکندباعث خواهد شد کشت علوفه های دامی و خوراکی در این منطقه توسعه یافته و در شکوفائی و پیشرفت این شهرستان بسیار تاثیر گذار باشد .
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در ادامه از  آمادگی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و اعضای شورای هماهنگی مدیران تابعه استان و شهرستان برای همکاری و تعامل در جهت حل مسائل و مشکلات واحد مزبور و در جهت بسط و توسعه فعالیت های آن واحد اعلام نمود.
مهندس اخلاقی مدیر واحد تولیدی شیر پگاه سلماس نیز در این دیدار  با عنوان اینکه این واحد تولیدی  با 70 نفر نیروی انسانی در سه فاز راه اندازی شده است  ودر حال حاضر فاز اول آن با حدود 2 هزار  راس گاو شیرده  و  3700 راس عقبه گله جمعا با 5700 دام در حال فعالیت است و تولیدات فرآورده های لبنی آن به کارخانجات شیر پگاه شهرستان های ارومیه،تبریز و زنجان صادر می شود.
وی افزود:  پیش بینی میشود در فازهای بعدی تعداد  دام شیر ده به 5000 راس و عقبه گله آن به 17000 راس برسد و در فاز سوم  یک واحد تولیدی فر آوری از  فرآورده های لبنی در همین شرکت راه اندازی خواهد شد.

۱۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۹:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید