انس با مضامین معنوی و الهی و ارتباط با حضرت حق،اولویت برنامه های بشریت

انس با مضامین معنوی و الهی و ارتباط با حضرت حق،اولویت برنامه های بشریت
قائم مقام محترم وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در آئین افتتاحیه مسابقات تواشیح کشوری جامعه کار، تلاش و تعاون که در محل حسینیه اعظم ثارالله ارومیه برگزار شد گفت: در جامعه صنعتی و مادی امروز ،مانوس شدن با آرمان های معنوی وملکوتی الهی، باید در اولویت برنامه ها واعمال انسان ها جهت برقراری ارتباط با خدا باشد و تواشیح هنری برای برقراری ارتباط انسانی –الهی است.

     
       به گزارش روابط عمومی اداره کل،دکتر سید ابوالحسن فیروزآبادی تصریح کردند: تواشیح گونه‌ای هنر دینی است که از ترکیب دو مقوله شعر و موسیقی تشکیل شده واین هنر دینی یک نوع مداحی جمعی است  وباید دامنه  وابعاد آن در جامعه کار و تولید وسیع تر شود
        ایشان در ادامه خاطر نشان کرد :وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیاست گذاری کارآمد و شفافی را برای ترویج وبارور نمودن فرهنگ تواشیح دینی در شئونات مختلف جامعه اتخاذ کرده است و امید است سایر ارگان ها و نهاد های فرهنگی  اهتمام و مساعی مجدانه ای در گسترش ابعاد تواشیح قرآنی ودینی داشته باشند .
           قائم مقام وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: با مشارکت اجتماعی  در این زمینه فارغ از خلق آثار هنری میتوان  به بارور نمودن فرهنگ غنی ومتعالی اسلامی و قرآنی، ایجاد روحیه ی خیر جمعی، اشاعه فرهنگ دینی و وجدان کاری و ایجاد نشاط دینی درجامعه پرداخت.
           این مقام مسئول ارشد وزارت تعاون ،کار ورفاه اجتماعی دولت تدبیر وامید خاطرنشان کرد:قرائت قرآن در قالب صوت ، صوت آهنگین دعا، آواها ،نواهای مذهبی و تواشیح نشان می دهد که انسان برای ارتباط ملکوتی ومعنوی خود با خداوند به هنر متوسل می شود.
          دبیر شورای عالی فضای مجازی در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر اینکه مفاهیم تواشیح باید مبتنی بر ثقلین باشد گفت:  محتوای تواشیح نباید از ثقلین یعنی قرآن و عترت فاصله داشته باشد
  سید علی اکبر قریشی ، نماینده ی محترم مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری نیز در این آئین ضمن تقدیر از اقدام وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در راستای برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری ویژه جامعه کار و تلاش تصریح کرد: امروز دشمن ،فرهنگ ما و جوانان ما را هدف قرار داده است و میخواهد از  این طریق ضربه بزند لذا مسئولان ما باید با بیداری بیش از پیش و نشر فرهنگ غنی قرآنی در جامعه  نقشه های شوم آنان را نقش بر آب کنند.
           ایشان در ادامه پیروزی جبهه مقاومت در مقابل مستکبران جهانی را برگرفته از انس و الفت رزمندگان اسلام با آیات نورانی قرآن کریم دانست و گفت: بسیج نمونه بارزی از کسانی است که قرآن را معیار رفتار و اخلاق خود قرار داده اند.
         آیت ا.. قریشی افزود: آموزه های قرآن کریم موجب رستگاری یک جامعه است وبرگزاری چنین مسابقاتی راه را در اشاعه فرهنگ قرآنی هموار می سازد.
 نقی زاده مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی هم در این مراسم ضمن عرض خیر مقدم حضور جناب آقای دکتر فیروز آبادی،قائم مقام محترم وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی  و هیات محترم همراه در استان آذربایجان غربی و شرکت کنندگان مسابقات تواشیح جامعه کار،تلاش و تعاون کشورگفتند:بنا به فرموده مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی)امروز آنچه که جامعه اسلامی برای بقاء و عزت روز افزون بدان نیازمند است آمیخته شدن به معارف قرآن  و عمل به مضامین نورانی قرآن است ،لذا اگر یک ملت بامعرفت قرآنی آشنا شود ،بسیاری از امور برایش سهل و آسان       می شود.
      ایشان در ادامه مزین شدن جامعه به فرهنگ قرآن و اسلام، نشر معرفت قرآنی در میان آحاد مردم ،تقویت روحیه خیر جمعی و توسعه فرهنگ و وجدان کار و کار آفرینی را از اهداف اصلی این مسابقات عنوان کردند.


۱۰ آبان ۱۳۹۶ ۱۳:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید