راه نجات مملکت در عرصه اقتصاد ، افزایش تولید و سرمایه گذاری است.

راه نجات مملکت در عرصه اقتصاد ، افزایش تولید و سرمایه گذاری است.
مدیر کل تعاون,کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه شهر قوشچی از توابع شهرستان ارومیه با تاکید بر اهمیت مساله اقتصاد کشور گفت: راه نجات مملکت در عرصه اقتصاد , افزایش تولید و سرمایه گذاری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون,کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی ,دکتر نقی زاده در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه شهر قوشچی  با نثار درود  و سلام به روان پاک  بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و شهدای والامقام کشور و همچنین آرزوی سلامتی برای رهبر معظم انقلاب  و دولتمردان تدبیر و امید  تصریح کرد: آن چیزی که امروز باعث عزت ملت ایران شده است روحیه  ولایت مداری در سایه لوای مقدس جمهوری  اسلامی ایران  و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب  است که امروز  در میان تمام ناآرامی های منطقه ,کشور ما با اقتدار تمام، حرفی برای گفتن دارد و این همان ثمره خون شهدا و منویات رهبر انقلاب  است.

ایشان در ادامه با عنوان اینکه تنها راه نجات کشور در اکثر بخش‌ها توجه به اقتصاد مقاومتی است خاطر نشان کرد: اقتصاد مقاومتی به معنی افزایش سرمایه‌گذاری در تولید داخل و کارآفرینی است و اینکه در حال حاضر قوانین بسیاری در مجلس برای تسهیل در فضای کسب و کار وجود دارد و باید تسهیلات بانکی با سودهای پایین را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهیم.

مدیر کل تعاون,کار و رفاه اجتماعی در ادامه شکاف بین تولید واقعی و تولید بالقوه,شکاف بین دانش و مهارت  و شکاف بین میزان واردات و صادرات را  مشکلات اصلی اشتغال کشور عنوان کرد  و افزود: وزارت تعاون,کار و رفاه اجتماعی  با اولویت ایجاد رونق اقتصادی  و اشتغال طرح های مختلفی را در دست اجرا دارد که با تلاش تمام مسئولان و مردم می تواند گره های بزرگی را از بخش اشتغال باز کند.

دکتر نقی زاده  طرح اشتغال فراگیر  برای تحرک بخشی به بازار کار با هدف ایجاد فرصت شغلی  برای جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی  از محل صندوق توسعه ملی,طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی ,طرح مهارت آموزی  در محیط  کار واقعی,طرح مشاغل خانگی,طرح حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری ,طرح روستا تعاون و تسهیلات طرح صندوق توسعه ملی مختص تعاونی ها را از طرح های وزارت تعاون,کار و رفاه اجتماعی در جهت مساله اشتغال  و رفع بیکاری عنوان کرد و به تشریح هر کدام پرداخت.

در این برنامه آقایان آهنگری،مدیر توسعه کار آفرینی و اشتغال،معصومی،مدیر روابط کار،نوری ، رئیس اداره نظارت تعاونی های و سرکار خانم ستارنژاد مدیر روابط عمومی مدیر کل را همراهی نمودند.

پیش از سخنرانی نیز مدیر کل تعاون,کار و رفاه اجتماعی به همراه معاونت های اداره کل  با حضور در محل برگزاری نماز جمعه  به سوالات مردم شهر قوشچی در حوزه کاری خود پاسخ دادند.

 

۱۶ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید