روند توسعه تعاونی ها در این استان باید تداوم یابد.

روند توسعه تعاونی ها در این استان باید تداوم یابد.
مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در جلسه هفتگی اتاق تعاون: روند توسعه تعاونی ها در این استان باید تداوم یابد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی در جلسه هفتگی اتاق تعاون استان اقدامات انجام شده برای توسعه تعاونی ها و فرهنگ تعاون را در این استان مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به نقش تعاونی ها در رونق تولید و ایجاد اشتغال، روند توسعه آنها در آذربایجان غربی  باید با شتاب بیشتری تداوم داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی دکتر نقی زاده تصریح کرد:       تعاونی ها از مهمترین سرمایه های اجتماعی هستند و باید بکوشیم فرهنگ اصیل و قرآنی تعاون بیش از پیش در کشور احیا شود.


ایشان افزودند: ظرف سه سال گذشته، استان آذربایجان غربی با تداوم برنامه ها در بحث تشکیل تعاونی ها در حوزه آموزش، ترویج و پژوهش نیز موفق به انجام فعالیت های شاخصی شد.

مدیر کل محترم اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان در ادامه هدف از برگزاری جلسات هفتگی را پیگیری مشکلات تعاونی ها با معاضدت و تعامل سازنده با اتاق تعاون عنوان کرد   و با اشاره به  اهم برنامه های اشتغال بر اطلاع رسانی به اتحادیه ها و تعاونی ها تاکید کردند.

دکتر نقی زاده در ادامه بررسی مسائل و مشکلات پیش روی تعاونی ها و ارائه راهکارهای لازم جهت فعال سازی بخش تعاون استان ،بهره مندی تعاونی های استان از ظرفیت طرح کارورزی با ثبت نام در سامانه کارورزی به عنوان پذیرنده کارورز ،اطلاع رسانی کامل در خصوص نحوه بهره مندی تعاونی ها از تسهیلات ابلاغی استان در حوزه اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار روستایی و عشایری و لزوم ثبت نام عاجل تعاونی های متقاضی در سامانه کارا را از اقدامات مهم در حوزه توسعه بخش تعاون استان  عنوان کردند.

شریفی خواه رئیس اتاق تعاون استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری مرتب جلسات هفتگی با مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، گزارش مختصری از شرح فعالیت های اتاق تعاون استان ارائه و اظهار داشتند با توجه به اعزام و پذیرش هیات های تجاری و بازاریابی در سنوات گذشته و طول سالجاری و همچنین برگزاری دو نمایشگاه در شهر نخجوان کشور آذربایجان ، خوشبختانه دست آوردهای خوبی برای تعاونی های استان بوجود آمده و بر اساس آخرین آمار اداره کل گمرک و سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان صادرات غیر نفتی استان به کشور آذربایجان در شش ماهه نخست سالجاری در قیاس با شش ماهه مشابه سال 95 بمیزان 64 درصد رشد داشته است .

۲۶ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید